پیچ و مهره

.پیچ‌ها اتصالات فلزی بلندی هستند که ازحفره‌های دو یا چند سطح عبور می‌کنند تا آنها را با هم نگه دارند.

بعضی از پیچ‌ها را می‌توان به جای هرگونه تکیه گاه روی سطوح بست. در حالی که بعضی از پیچ‌ها به مهره و واشرنیاز دارند تا بتوانند به صورت ایمن استفاده شوند.

هنگام تعویض اتصالات، بهتر است با آنچه شما جایگزین می کنید، مطابقت داشته باشند. تعویض پیچ و مهره با نوع قوی تر همیشه امن نیست.

پیچ و مهره های سخت تر شکننده تر هستند و ممکن است در کاربردهای خاص مناسب نباشند. همچنین بعضی از تجهیزات به گونه ای طراحی شده اند که پیچ و مهره ها قبل از خرابی یا آسیب رساندن به موارد مهم، شکسته شوند.

جنس پیچ و مهره

پیچ و مهره باتوجه به کاربرد و شرایط مورد نظر با متریال مختلف ساخته می‌شود.

در ادامه این بخش با جنس انواع پیچ و مهره آشنا خواهید شد.

پیچ و مهره ضد زنگ

فولاد ضد زنگ، آلیاژی از فولاد کم کربن و کروم برای افزایش خاصیت خوردگی است. از آنجا که خواص ضد خوردگی برای فلز ذاتی است، اگر در نصب یا استفاده از آن خراشیده شود، این مقاومت را از دست نخواهد داد.

هر بخشی از دستگاه، حتی کوچکترین پیچ که در محیط خوردگی کار می کند، باید در برابر خوردگی مقاوم باشد. چون اتصالات صنعتی فولاد ضد زنگ این خواص را داراست، در محیط های دریایی و مواردی که مواد شیمیایی خورنده و یا دمای شدید وجود دارد، استفاده می شود.

بیشتر اتصالات فولادی ضد زنگ بسیار ارزانتر از اتصالات فولادی معمولی هستند، هرچند برخی از گریدها  کمی مغناطیسی هستند. گریدهای اتصالات صنعتی دو نکته را به کاربرد نشان میدهند.

نکته اول این است که  چقدر قادر به تحمل استرس هستند.

نکته دوم  بیان کننده این است که چه نوع ابزاری برای سفت کردن آنها باید استفاده شود.

به هر فولاد ضد زنگ حاوی حدود 18٪ کروم و 8٪ نیکل اشاره دارد. این استیل رایج ترین استاندارد فولاد ضد زنگ برای ابزارآلات است.

پیچ و مهره

 انواع پیچ و مهره

سیلیکون برنز

سیلیکون برنز، اغلب به عنوان فقط برنز نامیده می شود. این آلیاژ بیشتر از مس و قلع با مقدار کمی از سیلیکون ساخته شده است.

از پیچ و مهره برنزی به دلیل مقاومت دربرابر خوردگی بالای آن به جای پیچ و مهره ضد زنگ استفاده می شود.

همچنین از آنها به دلیل استحکام بالاتر به جای اتصالات برنجی استفاده میشود. رنگ برنز شبیه  مس است و بعضی اوقات به  دلیل ظاهرش در کارهای ظریف نجاری  استفاده می شود. اشکال اصلی برنز هزینه بالای آن است .

برنج

برنج، آلیاژی از  مس و روی است. برنج بسیار مقاوم در برابر خوردگی و هدایت الکتریکی می باشد. با این حال، استفاده از برنج  به دلیل نرمی نسبی، تا حدودی محدود است. در درجه اول برای ظاهر آن استفاده می شود.

فولاد

فولاد معمول ترین ماده تشکیل دهنده  پیچ و مهره است. پیچ و مهره فولادی به صورت ساده و یا سطوح مختلف مانند پوشش روی، گالوانیزه، و پوشش کروم در بازار موجود است.

پوشش های پیچ و مهره

آبکاری روی

بسیاری از اتصالات فولادی برای مقاومت دربرابر خوردگی بهتر، با روی آبکاری می شوند. اتصالات که از روی پوشیده شده اند، ظاهر براق، نقره ای و یا طلایی دارند.

آنها نسبتا در برابر خوردگی مقاوم هستند، اما اگر پوشش خراب شود یا در معرض محیط دریایی قرار گیرند، زنگ می زنند.

پیچ و مهره گالوانیزه گرم

گالوانیزه یک پوشش دیگر است که شامل استفاده از یک لایه روی و ضخیم ترین پوشش ممکن روی فلزات را ایجاد می کند.

این لایه باعث مقاومت در برابر خوردگی می شود. با توجه به ضخامت پوشش، پیچ‌های گالوانیزه گرم شده، با مهره های دیگر سازگار نیست.

پیچ و مهره‌های گالوانیزه گرم کمی بزرگتر از آجیل مهره های دیگراست تا این روکش را پوشش دهند.

اتصالات گالوانیزه گرم، اغلب در خارج از منزل، به ویژه در محیط های ساحلی  استفاده می شود.

 فرایند گالوانیزه گرم پیچ و مهره‌ها

فرایند پوشش شامل غوطه ور شدن کامل پیچ‌ها در داخل یک مخزن حاوی 70 تن روی مذاب با دمای 840 درجه فارنهایت میباشد.

ماده در مخزن باقی می ماند تا زمانی که روی به طور متالوژیکی به فولاد متصل شود. این زمان بسته به قطر، گرید فولاد و تعدادی از عوامل دیگر تغییر میکند.

یک جرثقیل در حالی که روی هنوز مایع است، ماده را از داخل حمام بالا میبرد. ابزار چرخشی با سرعت بالا مانند سانتریفیوژ، روی اضافی روی پیچ ها را حذف میکند. این باعث می شود پیچ با بالاترین کیفیت و بدون مشکل برای مهره مناسب تولید شود.

کروم

اتصالات برای ظاهر و نمایش با کروم روکش داده می شوند. پوشش کروم مقاومت دربرابر خوردگی مشابه پوشش روی ایجاد می کند.

اشکال اصلی روکش کروم هزینه های بالای آن است. اگر مقاومت بیشتری در برابر خوردگی لازم باشد، فولاد ضد زنگ را با کروم پوشش میدهند.

و در آخر

امیدواریم شما عزیزان استفاده بهینه ازین وبلاگ را داشته باشید و شما بزرگواران خواهشمندیم دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.


تماس : 0916975061– 06633312276
اینستاگرام : abzardavood
واتساپ : 09169750618

ساعت کاری : 8 صبح الی 22 شب

آدرس : لرستان .خرم آباد .خیابان حافظ . نبش 24 متری حکیم از بالا

محصولات شرکتی در خرم آباد ، نمایندگی فروش لوازم برقی ، ابزارآلات صنعتی ، خرید پمپ بادی در خرم آباد ، فروش دستگاه کارواش در خرم آباد ، خرید دریل در خرم آباد ، نمایندگی فروش کالا برق در خرم آباد ، فروش انبردست در خرم آباد ، خرید انبردست در خرم آباد ، قیمت بیل کره ای در خرم آباد ، خرید شیرآلات اهرمی ، قیمت شیرآلات برنجی ، خرید شیرآلات پکیج ، فروش پیچ گوشتی ، فروش قفل های ضدسرقت ، خرید قفل های حیاطی ، فروش طناب کوهنوردی ، شماره فروش ابزارآلات در خرم آباد ، قیمت کفش کار در خرم آباد ، فروش لوازم الکتریکی ، نمایندگی تجهیزات برقی ، خرید پیچ و مهره در خرم آباد ، فروش چسب ، چسب آکواریوم در خرم آباد ، قیمت لوازم کولر در خرم آباد ، خرید لوله و اتصالات ، قیمت دستگش کار ، قیمت کلاه ایمنی ، آدرس ابزارالات در خرم آباد ، قیمت ست کیف ابزار در خرم آباد,